Skanowanie, fotogrametria, fotografia, inwentaryzacja – warsztaty terenowe

Stowarzyszenie Jantar poszukuje wolontariuszy do udziału w projekcie pt. „Ewidentnie ważne. Dokumentacja cmentarza i kaplicy w Pasymiu”. Warsztaty i szkolenia dot. inwentaryzacji, dokumentacji, skaningu, fotografowania, fotogrametrii – to część działań do udziału w których zaprasza Stowarzyszenie. Oferta kierowana jest przede wszystkim do studentów min. II roku na kierunkach związanych z historią sztuki, ochroną dóbr kultury, dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym itp.

Zadaniem w projekcie, dofinansowanym ze środków Narodowego Instytutu Dziedzictwa z programu „Wspólnie dla dziedzictwa”, będzie wykonanie dokumentacji (kart ewidencyjnych) zabytkowego cmentarza ewangelickiego w Pasymiu i znajdującej się na jego terenie kaplicy grobowej rodziny Rutkowskich. W jego ramach przewidziane są warsztaty i szkolenia realizowane przez pracowników Regionalnej Pracowni Digitalizacji, którzy na co dzień zajmują się skanowaniem, obrabianiem, fotografią i upowszechnianiem zabytków.

W trakcie warsztatów organizator zapewnia: przeszkolenie - wprowadzenie w tematykę historii Pasymia, warsztaty i szkolenia dot. inwentaryzacji, dokumentacji, skaningu, fotografowania, fotogrametrii; dokumentowanie i inwentaryzowanie cmentarza i kaplicy, zakwaterowanie, wyżywienie.

Miejscem warsztatów będzie Pasym. Warsztaty terenowe potrwają od 27 do 31 sierpnia.

Organizator zapewnia transport z Elbląga lub Olsztyna do Pasymia i z powrotem, po zakończeniu warsztatów. Do Elbląga lub Olsztyna uczestnicy dojeżdżają na własny koszt.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie karty zgłoszeniowej, dostępnej pod linkiem: https://bit.ly/2NXazlN.

Wszelkie pytania można kierować na adres mailowy: edyta.bugowska@swiatowid.elblag.pl lub zadać telefonicznie: 55 611 20 84.