Warsztat Umiejętności Trenerskich

W związku ze znacznym wzrostem liczby projektów szkoleniowych realizowanych dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz nieustającym wzrostem zainteresowania szkoleniami psychospołecznymi i biznesowymi, który przyczynił się do zapotrzebowania na trenerów na rynku szkoleniowym, stworzyliśmy „Warsztaty Umiejętności Trenerskich”.
Zajęcia skierowane są do tych studentów, którzy widzą szansę rozwoju swojej kariery w zawodzie trenera, animatora oraz do tych wszystkich, którzy stanęli w swej karierze zawodowej przed wyzwaniem pracy z grupą. W trakcie zajęć pomagamy rozwinąć skrzydła i umożliwiamy stawianie pierwszych kroków początkującym trenerom.
„Warsztaty Umiejętności Trenerskich” to cykl szkoleniowy, który umożliwia zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności trenerskich. W czasie zajęć stwarzamy uczestnikom okazję do zdobycia praktycznych doświadczeń oraz przygotowujemy do samodzielnego prowadzenia szkoleń. Zajęcia mają przede wszystkim wymiar praktyczny, prowadzone są metodami aktywnymi i angażującymi uczestników. Kluczowym narzędziem pracy jest praktyka każdego uczestnika odbywająca się pod superwizją osoby prowadzącej i grupy.

Warsztaty trwają 120 godzin i kończą się zaliczeniem, a student otrzymuje 6 punktów ECTS.

__________________________________________________________

OPINIE UCZESTNIKÓW

Warsztaty trenerskie to świetny sposób na poznanie podstaw  trenerstwa, kształtowanie swoich kompetencji społecznych. Szczerze zachęcam każdego, kto myśli o karierze trenera, szkoleniowca, animatora.

Uczestniczka WUT 2010/2011

Warsztaty trenerskie są bardzo dobrym zarysem obszaru trenerstwa. Dają zarówno ogólne pojęcie jak i praktyczne umiejętności, motywują do działania, inspirują do tworzenia kreatywnych pomysłów.

Marlena, WUT 2010/2011

Bardzo podobało mi się i doceniam przekazywanie informacji „ spoza programu” dla tych warsztatów- własne doświadczenia trenera, cenne uwagi i spostrzeżenia.

Uczestniczka WUT 2010/2011

Zajęcia rzucają nowe światło na pracę trenera- profesjonalne podejście trenera powoduje, że uczestnik chce chłonąć wiedzę coraz bardziej.

Uczestnik WUT 2010/2011

Polecam wszystkie zajęcia warsztatowe na UKSW. Dzięki nim można dowiedzieć się wiele o sobie i swoich możliwościach, nauczyć się nowych rzeczy a także poznać wiele ciekawych osób.

Anna, WUT 2010/2011

Uważam, że to bardzo dobry pomysł, aby szkółka trenerska trwała rok. Prowadzący to osoba bardzo pozytywna i potrafiąca stworzyć atmosferę, w której uczestnicy dobrze się czują.

Sylwia, WUT 2010/2011

Zajęcia dostarczyły mi mnóstwo nowych  pomysłów na siebie oraz na to co robić w życiu. Na pewno okażą się one przydatne dla osoby, która jest zainteresowana prowadzeniem warsztatów, szkoleń czy w ogóle pracą z ludźmi ale także dla osób, które chciałyby przełamać jakieś swoje zahamowania, strach przed wystąpieniami publicznymi lub po prostu chciałyby nabrać odwagi.

Katarzyna, WUT 2010/2011

Zajęcia prowadzone bardzo skrupulatnie, ale dające możliwość własnych refleksji. Trener „płynął” za grupą i dawał możliwość każdemu zaprezentowania się. Polecam te zajęcia nie tylko osobom, które wiążą swoją przyszłość z zawodem trenera, ale również wszystkim, którzy pragną rozwoju i poznania innej strony psychologii.