Warsztaty Kompetencji Społecznych

Warsztaty Kompetencji Społecznych to cykl szkoleń złożonych z modułów wspierających umiejętności interpersonalne studentów. Z badań wynika, że pracodawcy coraz większą wagę w procesie rekrutacji przywiązują do tzw. „miękkich umiejętności”.  Najogólniej kompetencje społeczne należałoby rozumieć jako złożone umiejętności warunkujące efektywność radzenia sobie w sytuacjach społecznych określonego typu. Umiejętności te jednostka nabywa w toku treningu społecznego. Kompetencje społeczne usprawniają funkcjonowanie człowieka nie tylko w aspekcie zawodowym, ale także prywatnym, i co ważne, kompetencje danej jednostki nigdy nie osiągną maksymalnego poziomu zaspokojenia, gdyż nabywamy je każdego dnia, spotykając nowych ludzi, uczestnicząc w nowych zdarzeniach itp. Warto podkreślić, że wysokie kompetencje psychospołeczne potrzebne są każdemu i z pewnością mogą być naszym kluczem do drzwi wymarzonej pracy na rozmowie kwalifikacyjnej, a także kluczem do awansu.
Celem zajęć będzie zapoznanie studentów z podstawowymi terminami związanymi z kompetencjami psychospołecznymi. Ponadto problematyka zajęć będzie służyła wzmacnianiu potencjału osobistego uczestników.

Warsztaty trwają 60 godzin i kończą się zaliczeniem, a student otrzymuje 3 punkty ECTS.

_________________________________________________________________

OPINIE UCZESTNIKÓW

Najbardziej cieszy mnie "życiowość" wiedzy, którą zdobyłam. Tak naprawdę mogę wykorzystać ją dosłownie wszędzie: na zajeciach, podczas rozmowy o pracę a nawet w kontaktach towarzyskich.

Ola, WKS 2011/2012

Super inicjatywa na Uczelni! Fajna okazja, aby poznać nowych, ciekawych ludzi i żeby dowiedzieć się wielu zaskakujących rzeczy o sobie samym.

Dorota, WKS 2011/2012

Warsztaty kompetencji społecznych w sposób idealny pomagają nam się otworzyć na otaczajacych nas ludzi dzięki różnym metodom komunikacji, których mamy możliwość się tu uczyć. Nasze wystąpienia publiczne stają się coraz prostsze i lepsze.

Iza, WKS 2011/2012

W życiu nie pomyślałabym, że w ciągu tak krótkiego czasu mogę się o sobie tyle dowiedzieć. Warsztaty są doskonałym czasem, który pozwala nam rozwinąć skrzydła. Świetna zabawa, doskonała atmosfera. Wszystko na plus. Warto postawić na Warsztaty kompetencji społecznych, warto stawiać na swój rozwój.

Kasia, WKS 2011/2012

Byłam na początku zaskoczona formą zajęć, ale w ogólnym bilansie bardzo mi się podobały. To było coś nowego. Na początku trochę dziwnie było bez teorii (wykładów), ale teraz nie żałuję.

Agnieszka, WKS 2011/2012

Warto wpaść raz na tydzień! Fajni ludzie, ciekawe tematy, nowe znajomości i nowa wiedza do wykorzystania. (...)

Małgosia, WKS 2011/2012

Zajęcia z trenerem umiejętności miękkich to czas, w którym poprzez zabawę i poznawanie drugiego człowieka miałem szansę zmierzyć się z problemami, z którymi nie mogłem sobie poradzic samemu. Teraz pozostaje mi budowanie siebie z miłymi wspomnieniami i chęcią na poszukiwanie (...)

Paweł, WKS 2011/2012

Jesli macie zamiar przychodzić na zajęcia tylko dlatego, że brakuje Wam ECTS`ów, to darujcie sobie. Jeżeli chociaz odrobinę interesuje Was temat warsztatów i może być Wam przydatny w osiąganiu wyznaczonych celów, to witajcie.

Marcin, WKS 2013/2014

Świetna okazja do poznania siebie samego i innych, bardzo pozytywnych ludzi w przyjaznej atmosferze.

Patrycja, WKS 2014/15