5 kroków, które przybliżą Cię do znalezenia wymarzonej pracy.

Błędy, które popełniamy na samym początku procesu poszukiwania pracy mogą w znacznym stopniu przełożyć się na uzyskane efekty. Czas mija, rekruterzy się z nami nie kontaktują, a my powoli zaczynamy wątpić czy kiedyś uda nam się znaleźć wymarzoną posadę. Ekspert portalu monsterpolska.pl przedstawia 5 wskazówek, które pomogą znaleźć idealną pracę

Krok pierwszy:  Zastanów się nad swoimi mocnymi stronami, umiejętnościami i zainteresowaniami

Przeglądając oferty pracy odrzucamy część z nich, gdyż z góry zakładamy, że dane stanowisko nie jest dla nas. Nie lubimy wykonywać pewnych czynności lub uważamy, że nie mamy do nich predyspozycji. Jednak mało kto zastanawia się tak naprawdę nad tym jakie ma uzdolnienia. Warto wypisać sobie swoje mocne strony. Każdy z nas dysponuje również umiejętnościami uniwersalnymi. Zastanów się jak możesz je wykorzystać, aby stały się twoim atutem. Powinieneś też wiedzieć jakie masz oczekiwania względem przyszłego stanowiska pracy.  Pamiętaj, że najpierw powinieneś poznać swe oczekiwania aby móc zdecydować co chcesz robić – podpowiada Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

Krok drugi: Ukaż swoją wartość

Kiedy już wiemy co moglibyśmy robić, warto zastanowić się jaka praca sprawiłaby nam radość. Jeśli mamy już wypisane mocne strony i umiejętności, kolejnym krokiem jest wybranie tych, które w przyszłej pracy  chcielibyśmy wykorzystywać. Warto podkreślić je w CV. Dzięki temu, osoba prowadząca rekrutację łatwiej je dostrzeże.  W ten sposób możemy pokazać wartości, jakie wniesiemy do firmy, a jednocześnie będą dawały nam radość.

Krok trzeci: Zrób porządek na swoim profilu

Media społecznościowe, zarówno te profesjonalne, będące swoistym CV online, jak również te służące rozrywce i kontaktom z przyjaciółmi są kopalnią wiedzy o nas. Zdają sobie z tego sprawę menedżerowie i rekruterzy, dlatego warto zadbać o swój profil w social media. Zacznijmy od odpowiednich ustawień prywatności. Chyba nie potrzebujemy pokazywać całemu światu zdjęć z każdej imprezy? Starajmy się też kulturalnie wypowiadać i unikać wulgaryzmów. To wszystko może o nas źle świadczyć i zniechęcić potencjalnego pracodawcę.  Pamiętajmy, że wypowiadając się w Internecie, z reguły zgadzamy się na to, aby nasze słowa były widoczne dla wszystkich, a przynajmniej dla szerokiej grupy odbiorców. Dbajmy więc o swoją prywatność i reputację nie tylko w prawdziwym świecie, ale także w tym wirtualnym.

Krok czwarty: Dopieść swoje CV

Każdy z nas ma na swoim komputerze stare CV. Pamiętajmy, że szukając nowego zajęcia nie wystarczy dopisać ostatnio zajmowanego stanowiska. Musimy  w jakiś sposób zaciekawić rekrutera, dlatego warto wcześniej przejrzeć kilka przykładowych aplikacji, poczytać na forach jakie są aktualne trendy w wyglądzie CV. Warto też wymienione obowiązki w dotychczasowych firmach zapisać w ten sposób, aby uwydatniały umiejętności i doświadczenie potrzebne w nowej pracy.  Sprawdźmy czy nie wkradły się żadne literówki i aktualność danych kontaktowych. Kwestią, o której niektórym osobom zdarza się zapominać jest adres e-mail i zdjęcie. Jeśli chcemy wyglądać profesjonalnie, nie korzystajmy z adresów typu buziaczek12@poczta.pl i nie zamieszczajmy zdjęcia z plaży.

Krok piąty: Sprawdź jakie referencje możesz otrzymać

Nasze CV nie musi zawierać wszystkich dotychczasowo zajmowanych stanowisk. Dodajmy tam firmy, w których pracowaliśmy więcej niż 2-3 miesiące i które wniosły coś do naszego zawodowego życiorysu. Pracodawcy nie patrzą przychylnym okiem na osoby, które co miesiąc zmieniają zajęcie. Warto też wykonać kilka telefonów i sprawdzić jak oceniają nas poprzedni pracodawcy i zapytać, czy możemy przekazać kontakt w sprawie oceny naszej pracy osobie przeprowadzającej rekrutację. Pamiętaj o tym, że odchodząc z firmy zawsze możesz poprosić przełożonego o wystawienie referencji w formie pisemnej – podsumowuje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Copyright © 2020 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach meds us