5 wskazówek, jak rozwinąć karierę.

W większości firm mamy do czynienia z dwoma typami pracowników – tymi, którzy lubią swoją pracę, czują się w niej spełnieni i niczego nie chcieliby w tej kwestii zmieniać, oraz z tymi, którzy po pewnym czasie zaczynają szukać nowych wyzwań. Dla tych drugich rozwój, zdobywanie nowych umiejętności, podejmowanie nowych wyzwań jest niezbędny do życia. Jeśli należysz do grupy pragnącej piąć się po szczeblach kariery, zastosuj się do 5 poniższych porad.

  1. Daj się poznać pracodawcy

Zanim zaczniemy wysyłać CV, warto zastanowić się, czy aby awansować na pewno konieczna jest zmiana firmy. Być może istnieje możliwość dalszego rozwoju w środowisku, które jest nam znane. Jak to zrobić? Czasem wystarczy po prostu dać się poznać swojemu przełożonemu. Pokazać mu, że dzięki doświadczeniu, którego dostarczyło nam obecne stanowisko, staliśmy się ekspertem w swojej dziedzinie. Warto również wykazać zaangażowanie w wykonywaną pracę, a zadania realizować rzetelnie. Przełożony powinien zauważyć, że jesteśmy gotowi na podjęcie nowych, bardziej odpowiedzialnych zadań.

  1. Wybierz właściwy moment

Jeśli okaże się, że obecne stanowisko nie daje możliwości rozwoju, warto rozważyć zmianę pracy. Róbmy to jednak w odpowiednim momencie, dbając uprzednio o nasze finanse. Jeśli firma, w której pracujemy, stosuje system bonusów kwartalnych, najlepszym miesiącem do zwolnienia się z pracy jest ten, w którym otrzymaliśmy premię. Znalezienie zatrudnienia, która będzie nas satysfakcjonowało, może zająć dużo czasu, dlatego warto ułożyć sobie strategię finansową. Częstym błędem jest zwolnienie się bez odpowiedniego zaplecza finansowego. A to może prowadzić do podjęcia jakiejkolwiek pracy w momencie, kiedy nasze środki finansowe znacznie się skurczą. Dobre planowanie da komfort bezpiecznego szukania nowego, satysfakcjonującego zajęcia.

  1. Krok do tyłu nie oznacza, że się cofasz

Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, w których migracji dokonujemy do zupełnie innej branży lub też do innego działu. Czasem trzeba zacząć zupełnie od początku – od stażu czy stanowiska juniora, w związku z czym zarobki mogą okazać się niższe niż w aktualnej pracy. To jednak tylko stan tymczasowy, a korzyści mogą być bardzo duże. Po przejściu najniższego etapu mamy szansę na wyższe zarobki i, co najważniejsze, dalszy rozwój.

  1. Bądź elastyczny

Dzisiejszy rynek pracy wymaga elastyczności. Pracodawcy coraz bardziej cenią tych, którzy są w stanie się dostosować do panujących reguł. Powinniśmy nastawić się na to, że managerowie poza naszym doświadczeniem i wykształceniem będą patrzyli na naszą umiejętność dopasowania się do sposobu pracy, kultury firmy, zwrócą uwagę na naszą dyspozycyjność i zaangażowanie. Im lepiej wypadniemy w ocenie tych obszarów, tym bardziej pracodawca będzie nas doceniał.

  1. Czerp satysfakcję

Szukając pracy, weźmy pod uwagę czy poza możliwością rozwijania się, praca na stanowisku, które chcemy objąć, da nam także satysfakcję. Najważniejsze jest to, aby idąc do pracy w poniedziałek rano, być nastawionym pozytywnie. Ważne, aby udało nam się odnaleźć pracę, która nie będzie jedynie obowiązkiem wypełnianym przez pięć dni w tygodniu - radzi Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Copyright © 2019 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach meds us