Wykorzystuj mądrze swój czas wolny,a Twoja kariera nabierze rozpędu

Korzystając z czasu wolnego od pracy zapewne nie myślisz zbyt intensywnie na temat rozwoju swojej kariery. Jednakże aktywności, których podejmujesz się w wolnym czasie mogą posłużyć rozwojowi zawodowemu. Linia oddzielająca pracę od odpoczynku jest bardzo cienka, ale czasem warto ją przekroczyć - przeczytaj porady Małgorzaty Majewskiej, eksperta serwisu monsterpolska.pl jak możesz się przysłużyć swojej pracy.
W wolnym czasie możesz zdobywać wiele umiejętności i nowych kontaktów, które mogą posłużyć rozwojowi kariery zawodowej. Zachowaj zdrowy rozsądek. Czas na odpoczynek i oderwanie od pracy są niezbędne do bycia efektywnym, ale od czasu do czasu warto pozwolić sobie na zatarcie tych granic. Zobacz jakie sposoby spędzania wolnego czasu mogą przysłużyć się twojej pracy.


Zostań wolontariuszem
Bycie wolontariuszem to doskonały sposób uczenia się nowych rzeczy i poznawania nowych osób, przy jednoczesnej wartościowej pracy dla innych. Wybierz jakąś sprawę, która jest dla ciebie ważna i znajdź organizację, którą będziesz mógł wspomóc swoim czasem i zaangażowaniem. To dobry trening empatii i pracy dla idei – podpowiada Małgorzata Majewska, ekspert serwisu monsterpolska.pl. Bardzo często jest także okazją do ćwiczenia umiejętności stawiania celów i ustalania priorytetów – aby nasze działania były pożyteczne, ale nie wpływały negatywnie na wykonywaną przez nas pracę. To także okazja do nawiązania ciekawych znajomości z osobami podzielającymi nasze pasje (jeśli to np. wolontariat w schronisku dla zwierząt), ale też o podobnej do naszej empatii i poczuciu misji.


Poszukaj ciekawych pasji
Zupełne oderwanie się od pracy i robienie po godzinach czegoś, co zupełnie nie jest z nią związane może zbawiennie wpływać na twoje samopoczucie i efektywność zawodową.  Zajmując czas czymś, co jest kompletnie różne od codziennej pracy, nie tylko wypoczywasz, ale też jesteś w stanie popatrzeć na wyzwania służbowe w świeży sposób, budując nowe ramy pojęciowe dla starych problemów. Będzie to zastrzyk innowacyjności, dzięki któremu będziesz w stanie zaimponować przełożonym oraz współpracownikom. Takie oderwanie się posłuży wzmocnieniu twojego statusu w firmie.


Udzielaj się na spotkaniach towarzyskich i branżowych
Poza spotkaniami, na które wysyła cię firma, z pewnością w twojej branży dzieje się wiele ciekawych wydarzeń, które warto odwiedzać. Nie tylko ze względu na ich wartość merytoryczną, ale przede wszystkim ze względu na osoby, które możesz tam poznać. Staraj się być aktywny, zadawaj pytania, zagaduj. Nie obawiaj się, że ktoś to źle odbierze. Tego rodzaju spotkania właśnie po to są – dla networkingu. Dlatego dobrze wykorzystaj ten czas. Poznasz nowe środowiska, osoby, z którymi być możesz spotkasz się kiedyś na drodze zawodowej, albo które będą mogły ci kiedyś pomóc. Warto nawiązywać takie kontakty i dbać o nie.

Copyright © 2019 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach meds us