Dostałeś propozycję pracy? Przyjmij ją odpowiednio.

Twoje marzenie się spełniło. Przeszedłeś przez wszystkie etapy rekrutacji i dostałeś pozytywną odpowiedź. Wielka radość powoduje, że chcesz krzyknąć w słuchawkę: „Tak! Mogę zacząć od jutra!”. I choć jest to zrozumiała reakcja, postaraj się jednak ostudzić emocje. To dobry moment na to, aby na samym początku zająć jak najlepszą pozycję. Przeczytaj wskazówki eksperta monsterpolska.pl jak zawalczy o lepsze warunki zatrudnienia.

Wyraź swoją wdzięczność

Niezależnie od tego, czy oferta została złożona osobiście, telefonicznie, czy mailowo, najpierw za nią podziękuj. Powiedz, że cieszysz się, że rekrutacja przebiegła pomyślnie i doceniasz propozycję. Nawet jeśli nie chcesz wracać do negocjacji, ponieważ ustalone warunki w zupełności ci odpowiadają, podziękowanie nada dobry ton dalszej rozmowie. Pokaże też pracodawcy, że jesteś osobą która wie do czego dąży i nie „rzuca się” na każdą złożoną jej ofertę, ale poddaje ją pod rozwagę.

Poproś o potwierdzenie na piśmie

Kiedy już podziękujesz za propozycję, powiedz, że chciałbyś otrzymać ją na piśmie. Nie musi być to oficjalny list, wystarczy e-mail. Powinien zawierać nazwę stanowiska, zakres obowiązków, termin rozpoczęcia pracy, ustalone przez obie strony warunki. Dzięki temu będziesz miał oficjalne potwierdzenie i pewność, że wszystkie punkty są zgodne z twoimi oczekiwaniami i jest to oferta, którą możesz przyjąć. Zapytaj w jakim czasie musisz dać ostateczną odpowiedź. Jeśli pracodawca oczekuje jej natychmiast, nie jest to dobry znak. Powinien dać ci co najmniej dzień lub dwa na przemyślenie i przyjęcie lub odrzucenie oferty. Decyzja o jej przyjęciu jest ważna dla obu stron i nie powinna być pochopna. Jeśli chcesz negocjować warunki powiedz o tym otwarcie i zaproponuj spotkanie w celu omówienia szczegółów – podpowiada Małgorzata Majewska, ekspert serwisu monsterpolska.pl.

Powiedz „tak” w odpowiednim momencie

Jeśli oferta, którą Ci złożono jest intersująca i chcesz ją przyjąć, musi w końcu dojść do momentu, w którym powiesz „tak”. Jeśli wykonałeś wymienione wcześniej kroki, jesteś zadowolony z dodatkowych negocjacji, wreszcie nadchodzi ta wielka chwila. Przyjmując ofertę pracy dopytaj o szczegóły, dowiedz się czy wcześniej musisz przygotować jakieś dokumenty, jak będzie wyglądał pierwszy dzień nowej pracy, zapytaj czy powinieneś się jakoś do niego przygotować. Takie profesjonalne podejście zapewni Ci kilka dodatkowych punktów na starcie i upewni pracodawcę, że podjął właściwą decyzję.

Copyright © 2019 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach meds us