Media społecznościowe a poszukiwanie pracy - 4 powody, by z nich korzystać

Media społecznościowe a poszukiwanie pracy – 4 powody, by z nich korzystać

Social media to doskonałe narzędzie służące nie tylko komunikacji, ale także do znalezienia wymarzonego miejsca pracy. Oto cztery kluczowe powody, dla których warto wykorzystywać potęgę serwisów społecznościowych.

Możesz być postrzegany jako ekspert
Jeśli posiadasz szeroką wiedzę o swoim zawodzie, to nie wahaj dzielić się nią w mediach społecznościowych. Pamiętaj, że w Internecie nic nie ginie, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że potencjalny pracodawca prześledzi Twoje poczynania oraz aktywność w sieci. Jeśli dyskutujesz na profesjonalne tematy na forach związanych z rynkiem pracy lub Twoje ulubione strony na Facebooku dotyczącą specjalności, w której pracujesz – budujesz swoją wiarygodność i podkreślasz te kompetencje, których najbardziej poszukują firmy – zachęca Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

Pokazujesz, że nie boisz się technologii
Nie musisz być ekspertem w branży, w której działasz, ale już sama Twoja obecność w social mediach świadczy o tym, że czujesz się komfortowo w korzystaniu z tego typu serwisów. Dla pracodawcy oznacza to, że nie boisz się nowinek technologicznych i doceniasz potęgę Internetu. Jeśli dodatkowo dbasz o swoją reputację w sieci oraz nie umieszczasz nieprzemyślanych informacji czy wpisów – jesteś postrzegany jako osoba kompetentna, a także przewidująca skutki swoich decyzji.

Możesz dzielić się swoimi doświadczeniami na blogu
Własny wirtualny dziennik to szybki sposób na przedstawienie siebie potencjalnemu pracodawcy. Warto nadać mu więc profesjonalny wygląd i zadbać, by sposób w jaki wypowiadasz się na branżowe tematy, był fachowy oraz specjalistyczny – tłumaczy Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl. Stale dodawaj nowe wpisy, podtrzymuj komunikację z osobami odwiedzającymi Twój blog i zachęcaj ich do dyskusji. Im bardziej kreatywnie oraz otwarcie podejdziesz do tematu – tym większą wzbudzisz swoją osobą ciekawość u rekrutera. 

Dowiesz się więcej o kulturze firmy
Pamiętaj, że social media działają w obie strony. Nie tylko Twój potencjalny pracodawca zdobędzie informacje o Tobie, ale także Ty dowiesz się więcej o firmie, do której chcesz aplikować. Możesz przeczytać na forach opinie o organizacji, sprawdzić jej wiarygodność, strukturę, czy kluczowych klientów. Ocenisz w ten sposób, czy chcesz zostać częścią tego zespołu. Wykorzystaj również research na swoją korzyść – gdy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, zaplusujesz u rekrutera znajomością faktów o przedsiębiorstwie.

 

 

Copyright © 2019 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach meds us